Görünmeyen Diş Teli | İnvisalign | Şeffaf Plak | Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Görünmeyen Diş Teli Tedavisi


İnvisalign | Şeffaf Plak

Invisalign neredeyse görünmez, çıkartılabilir seri halinde kişiye özel üretilen plaklardan oluşan dişlerinizi düzeltmek için yapılan dijital ortodontik tedavi yöntemidir.

Görünmeyen Diş Teli Tedavisi | İnvisalign | Şeffaf Plak

Invisalign Nedir?

Invisalign neredeyse görünmez, çıkartılabilir seri halinde kişiye özel üretilen plaklardan oluşan dişlerinizi düzeltmek için yapılan dijital ortodontik tedavi yöntemidir.

Invisalign Nasıl Çalışır?

Dijital olarak ölçünüz alındıktan sonra bilgisayar ortamında elde edilen tedavi planına göre plaklar üretilir. Her plak diş üzerinde istenilen harekete göre 0.05 mm’lik hareket sağlar.

Neden Invisalign?

Invisalign şeffaf plaklarla ortodontik tedaviyi gerçekleştiren dünyadaki ilk firmadır. Invisalign ile dünyada şu an 6.000.000 kişi tedavi olmuştur ve bu sayı günden güne artmaktadır.

Önemli Durumlarda Takmazsam Ne Olur?

Plakların en büyük avantajlarından biri de tedaviye mola verebilmenizdir. Önemli toplantı, düğün, davet, iş görüşmesi ve mezuniyet gibi organizasyonlarda 2-3 saat çıkartabilirsiniz; tabi çok sık olmadığı müddetçe.

Invisalignı Kimler Yaptırabilir?

Sağlıklı diş, dişeti ve çene kemiğine sahip; 2. büyük azı dişleri sürmüş olan herkes invisalign tedavisi yaptırabilir. Bu da ortalama en az 13-14 yaşa denk gelmektedir.

Invisalign Hangi Durumlarda Yapılabilir?

Invisalign teknolojinin gün be gün gelişmesiyle neredeyse her vakada uygulanabilmektedir. Bu durumun tam değerlendirilebilmesi için invisalign sertifikası olan ortodonti uzmanına muayene olmanız gerekmektedir.

Invisalignda Tedavi Öncesinde Tedavi Sonunu Görebilecek Miyim?

Invisalign için geliştiren I Tero Dijital Tarama cihazıyla muayene için geldiğinizde dijital ölçünüz alındıktan sonra tedavi sonunu görebileceksiniz.


ortodontidiş teliortodontik tedaviortodontist

Görünmeyen Diş Teli Tedavisi | İnvisalign | Şeffaf Plak
Invisalign Tanıtım Videosu
Görünmeyen Diş Teli Tedavisi | İnvisalign | Şeffaf Plak
Görünmeyen Diş Teli Tedavisi | İnvisalign | Şeffaf PlakGörünmeyen Diş Teli Tedavisi | İnvisalign | Şeffaf Plak

Herşey Daha Kolay

Daha hızlı, Daha konforlu, Çürük riski az, Dişlerini kolay fırçala, Kopan braket yok, Yaralar yok, Daha az randevu

Zamanın Sana Kalsın

Herşey Daha Kolay Daha hızlı, Daha konforlu, Çürük riski az, Dişlerini kolay fırçala, Kopan braket yok, Yaralar yok, Daha az randevu ile Zamanın sana kalsın.

Sosyal Hayat Aynen Devam

Özgürce istediğini yiyip iç ne zaman ne istersen; Tedaviye mola ver; Düğün, Mezuniyet, Toplantı, İş Görüşmelerinde tedaviye ara ver.
 

I Tero ile Klasik kaşıkla ölçü aldırma zorluğu artık yok - Ölçü gönderim zamanı yok

I Tero

Dijital tarama cihazı I Tero Invisalign tedaviniz ile entegre şekilde ilerleyen bir sistemdir. Ölçünüz alınırken rahatlığın tadına varın ve sonunu görebileceğiniz tedaviyi sabırsızlıkla bekleyin.

I Tero Çalışma Prensibi Nasıldır?

I Tero bugüne kadar 6 milyon üzerinde vakası bulunan invisalign arşivinde sizin dişlerinizin durumuna en yakın tedavileri tarayarak, o tedavilerde elde edilen sonuçları bir araya getirir. Size Invisalign ile tedavi sonunda olabilecek en yakın sonucu 1-2 dakika içinde simülasyon olarak göstermektedir. Böylelikle muayene için geldiğiniz anda tedavi sonucunu görebilirsiniz.
iTero_Element_Flex
Çapraşık Dişlere Görünmez Veda | Video
Tedavinizin Sonucunu Anında Görün

Peki Bu Simülasyon Bende Olacak Mı?

Size 2 adet mail halinde bağlantı adresi ve bir kod gelecektir. Gelen kodu bağlantı adresine girdikten sonra istediğiniz zaman istediğiniz yerden görüntüleyebilirsiniz.

Invisalignın Avantajları Nelerdir?

En önemlisi nerdeyse tamamen şeffaf olmasından günlük sosyal hayatınızı olumsuz etkilemiyor. Braketlerde olduğu gibi yeme içmede plakları çıkartabildiğiniz için herhangi bir kısıtlama yoktur. Ağız hijyeni bakımında braketlerin aksine diş fırçası ve diş ipi kullanımı normal seyrinde devam etmesinden bir problemle karşılaşmazsınız. Braketlerde oluşan alışma dönemindeki ağrı, sızıların ve yumuşak dokularda oluşabilecek yaraların oluşması söz konusu değildir. Simülasyon sayesinde sanal ortamda tedavinin hangi aşamasında dişlerinizi hangi pozisyonda olacağını rahat bir şekilde görebilirsiniz. Randevu süresi ve sıklığı braketlere göre daha azdır. Braket tedavisinde görülen braketlerin kopma derdi yoktur.
Görünmeyen Diş Teli Tedavisi | İnvisalign | Şeffaf Plak
Çapraşık Dişlere Görünmez Veda | Video
Tedavinizin Sonucunu Anında Görün

Yurtdışında Yaşıyorum Invisalign Tedavime Nasıl Başlayabilirim?

Tedavi prosedürü yurtdışında yaşayan hastalar için şöyle işlemektedir.

1) Tedavi Öncesinde Bütün Çürük Dişlerin Yapılması ve Diştaşlarının Temizlenmesi
a) Bu aşama için 2 opsiyon mevcut 
- Hasta bu işlemleri hasta kendi imkanlarıyla yaşadığı yerde yaptırabilir.
- Hasta bu işlemleri bizim klinikte yaptırabilir fakat bu seçenekte şeffaf plaklar ile ilgili işlemler 20 yaş dişlerinin çekimi, kanal tedavisi yada dişeti tedavisi gerekliliğinden dolayı yapılamamaktadır.

2) 1. Randevu
Bu randevu için 1 GÜN yeterli olacaktır.
a) Hastanın fotoğraflarının doktoru tarafından alınması
b) Hastanın ölçülerinin dijital olarak alınması
c) Invisalign Sonuç Simülasyonu ile sonucun hasta ile paylaşılması mail gönderimi

3) 2. Randevu 
Bu randevu için 1 GÜN yeterli olup süresi 1. randevudan yaklaşık 5-6 hafta sonra olacaktır.
a) Dişlerin üzerine hareketi sağlayan dolgu materyalinden diş rengindeki ataşmanların  yapıştırılması
b) Dişlerin hareketinin sağlanması için gerekli olan yer için dişlerde IPR aşındırma işleminin yapılması
c) Hastaya plakların teslimi ve kullanımında dikkat edilecek noktaların anlatılması
d) Plakların ve tedavi kontrol prosedürünün hastaya anlatılması
- Hastanın fotoğraflarının aylık olarak whatsup üzerinden tedavi dijital simülasyonu ile karşılaştırılarak kontrolünün sağlanması

4) Ara Randevular
Bu randevuların sayısı tedavinin durumuna göre değişmektedir. ( 2-5 arasında)
a) Extra ataşmanların yapıştırılması ve IPR işleminin yapılması
b) Tedavinin seyrinden oluşabilecek problemler
- Ataşmanların kırılması
- Plakların oturmaması

5) Son Randevu 
Randevu için 1 GÜN yeterli olacaktır.
a) Dişlerin arka yüzeylerine sabitleyici tellerin takılması
b) Bitim kayıtlarının alınması
Görünmeyen Diş Teli | İncognito | İnvisalign | Şeffaf Plak hakkında sıkça sorulan sorular

Invisalignın Tedavisinde Ağrım Olacak Mı?

Plakları ilk taktığınızda bir baskı hissedeceksiniz. Bu baskı diş hareketi için uygulanan kuvvetten kaynaklanır. Bu duruma kısa sürede adapte olacaksınız.
Invisalign Tedavim Ne Kadara Sürecek? Kontrollerim Ne Sıklıkta Olacak?

Tedavi süresi vakanın durumuna göre üretilen plak sayısına bağlı olarak değişmektedir. 4 aydan 24 aya kadar sürebilmektedir. Kontrol sıklıkları vakanın planlanmasına göre ayarlanabilmekte 4-10 haftada 1 olacak şekilde değişmektedir.
Invisalign İle Tedavi Süresi Braketlere Göre Daha Kısa Sürer Mi?

Tedavi süresi vakaya göre değişmekle birlikte hafif, orta çapraşıklığı, dişler arası boşlukları olan ve diş çekimi planlanan vakalarda daha kısa olmaktadır.
Invisalign Tedavisi Öncesinde Bir Hazırlık Yapılması Gerekiyor Mu?

Tedaviye başlamadan önce bütün çürüklerin ve diştaşlarının temizlenmesi gerekmektedir. Doktorunuzun kararına göre 20 yaş dişleri tedavi öncesinden çekilebilir. Ölçü alındıktan sonra ağızda herhangi bir işlem uygulanamaz. Köprü ve implant gibi protetik işlemler tedavi sonrasında yapılır. 
Invisalign Tedavisine Nasıl Başlayabilirim?

Invisalign tedavisi öncesinden gerekli olan hazırlık işlemleri bittikten sonra, Hastanın fotoğrafları ve dişlerinin dijital tarama ile ölçüsü alınmakta; alınan ölçüler aynı gün içinde dijital olarak Amerikaya ulaşmaktadır. Tedavi planın oluşturulması, plakların üretimi ve gönderimi yaklaşık 4-6 hafta sürmektedir. 
Invisalign Plaklarım Geldikten Sonraki Prosedürler Nelerdir?

Plaklar geldikten sonra ilk randevuda dişlerin hareket etmesini sağlayan ataşmanlar (diş renginde dolgu materyalinden çıkıntılar) dişlerin üzerine yapıştırılmaktadır. Daha sonra özellikle çapraşık olan dişlerde yer kazanmak amacıyla yapılan dişlerdeki aşındırmalar yapıldıktan sonra 2. randevuya kadar olan plaklar hastaya teslim edilir.
Invisalign Tedavisnde Ataşmanlar Dışında Ağzıma Ekstra Başka Birşeyler Takılır Mı?

Bazı zor vakalarda kapanışın düzeltilmesi amaçlı sadece geceleri takıp çıkartılabilen lastikler kullanılabilir. Bunun yanında mini vida sistemleri de zor vakalarda kullanılabilir. 
Tedavi Sırasında Aktif Olarak Kullandığım Plağı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Aktif olarak kullandığınız plaktan bir önceki kullandığımız, kırmızı saklama kabında sakladığınız plağı diğer plağın zamanı takma zamanı gelene kadar kullanabilirsiniz.
Invisalign Tedavi Bittikten Sonra Herhangi Bir İşlem Yapılıyor Mu? 

Tedavi bittikten sonra bütün ortodontik tedavilerde olduğu gibi tedavinin geriye dönmemesi amacıyla dişlerin iç tarafına çok ince retainer denilen sabitleyici tel takılır. Bu ince telin sürekli ağzınızda kalması gereklidir.
Retainer Sabitleyici Tele Alışabilecek Miyim Bir Zararı Var Mı?

Retainer teline takıldıktan 2-3 gün sonra alışacaksınız. Sizin bir parçanız olacaktır. Herhangi bir zararı yoktur fakat diş fırçalama sırasında o bölgeye daha çok zaman ayırmanız gerekmektedir. 
Invisalign Tedavisini Her Hekim Yapabilir Mi?

Invisalign tedavisi yapabilmek için hekimlerin öncelikle bir sertifika alması gerekmektedir. Invisalignda tedavi planı hekim tarafından yapılmaktadır. Tedavide düzgün ve doğru sonuç alınması için mutlaka tedavi uzman hekim tarafından yapılmalıdır.

Görünmeyen Diş Teli | İncognito | İnvisalign Tedavisi ile ilgili detayı bilgi için

Beni Arayın


Online Randevu
Medicadent Smile
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kişisel verilerin korunması kanunu kapsamı sınırlarında olmak üzere çerezler(cookies) kullanıyoruz.
Detaylı bilgi edinmek için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu sayfamızı inceleyebilirsiniz. Sayfamızı ziyarete devam ederek çerez kullanımını onaylamış olacaksınız.
Tamam
close-image