Medicadent İmplant | Gülüş Tasarımı | Diş Estetiği | Ortodonti | Endodonti
zafer kazak

M.Sc.Dt. Zafer KAZAK

13 Temmuz 1965 tarihinde doğdu. İlkokulu Kars'ta okudu, 1982 yılında Kabataş Erkek Lisesini bitirdi. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 1988 yılında Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği kurdu. RWTH Aachen University, Master of Science in " Laser in Dentistry" master programını tamamladi.(www.aalz.de)

2006 RWTH Aachen Ünv. ‘den ‘Laser Safety Officer’ sertifikası aldı. IFZI Alman Implant Eğitim Akademisi eğitmeni oldu.(www.ifzi.de) Aachen Üniversitesi Lazer Akademisi Turkiye external staff'ı olarak 6 yıl süre ile"laser mastership" organizasyonları yaptı ve eğitmen olarak görev aldı. Global Dişhekimleri Derneği kurucu başkanıdır. Bu dernek DGOI ( Alman Oral Implantoloji Dernegi) Türkiye partneri olarak EXIM ( Expert in Implantoloji ) adıyla "implant" ve EXPER ( Expert in Periodontoloji) adıyla "dişeti hastalıkları" uzun süreli mezuniyet sonrası eğitim programları düzenlemektedir. 2014 yılında Medicadent Batı Ataşehir şubesini kurdu.
ahmet

Prof.Dr. Ahmet Umut GÜLER

Protetik Diş Tedavisi Uzmanı
1977 yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve fen lisesi eğitimini Samsun’da tamamladıktan sonra 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Diş Hekimliği eğitimine başladı. 1998 yılında 5 yıllık Diş Hekimliği Eğitimini tamamlayarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı.
Başladığı doktora eğitimini 2003 yılında tamamlayarak Protetik Diş Tedavisi alanında “Bilim Doktoru” ünvanını aldı. Aynı yıl “Yardımcı Doçent Doktor” olarak atanarak akademisyenliğe devam etti. 2006 yılında “Doçent”, 2012 yılında “Profesör” ünvanlarını aldı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesinde pek çok akademik ve idari görevlerde çalışan Prof.Dr. Ahmet Umut Güler’in 40 ın üzerinde uluslararası indekslerce taranan olmak üzere 100 e yakın bilimsel araştırması ve çok sayıda proje yürütücülükleri bulunmaktadır.
Türk Prosthodonti ve İmplantoloji Derneği, European Prosthodontic Association ve Global Diş Hekimliği Derneği üyesi olan Prof.Dr. Ahmet Umut GÜLER, halen birçok ulusal ve uluslararası dergilerde hakemlik görevlerini yürütmektedir. Halen Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Protetik Diş Tedavisi Uzmanı olarak görev almaktadır.
Dr Zeynep Lale Çalışkan

Dr. Zeynep Lale Çalışkan

Protez Uzmanı
27.03.1984 yılında İstanbul' da doğdu. 2002 yılında Beyoğlu Anadolu Lisesi'nden mezun olan Dr. Lale Çalışkan aynı yıl Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne başlamış ve 2007 senesinde de mezun olmuştur.

Eğitim hayatina ara vermeden Marmara Universitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi A.D'da doktora yapmaya başlamiş ve 2012 yilinda da Bilim Doktoru ünvanını almıştır. 2008-2014 yıllari arasında Dentistanbul-Medical Park Ağız ve Diş Hastanesi'nde çalişti. 2014 yilindan itibaren Medicadent Ağiz ve Diş Sağliği Polikliniği'nde görev almaktadır.
yeliz

Dr. İpek Aksoy

Protez Uzmanı

İstanbul doğumlu olan Dr. İpek Aksoy lise eğitimini 2001 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2007 mezun olduktan sonra doktora eğitimine aynı üniversitenin Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda devam etti. “Farklı yapıştırma simanları ile yapıştırılan zirkonyum alt yapıların retantif özelliklerinin in vitro olarak incelenmesi” konulu tezi ile doktora eğitimini tamamlayarak “Bilim Doktoru” ünvanını aldı. Dr. İpek Aksoy, bir çok poliklinik ve hastanede görev aldıktan sonra, Medicadent ailesine katıldı. Mesleki ilgi alanları porselen lamina uygulamaları, estetik diş hekimliği uygulamaları, gülüş tasarımı, zirkonyum sistemler, implant destekli sabit ve hareketli protezlerdir.
begum

Dr. Begüm Gök Çoban

Pedodontist
1985 yılında Kırşehir’de doğdu. 2003 yılında Kırşehir HFE Anadolu lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim hayatına devam etti. 2008 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesin’de Pedodonti Anabilim Dalında doktora eğitimine başlamıştır. ”Çocuk hastalarda oral biyofilm oluşumun engellenmesinde bitki ekstraktlarının etkinliğinin incelenmesi “ isimli doktora tezini başarı ile sunup mezun olmayı hak kazanmıştır.

Doktora eğimi süresinde ulusal ve uluslar arası kongrelerde çeşitli sözlü sunumlar ve bildirimlerde görev almıştır. Ayrıca toplum tabanlı oral hijyen eğitimi programlarında bir çok okulda eğitim programlarında çalışmıştır. 2011- 2015 tarihleri arasında Diş Dostu Polikinliğinde pedodonti uzmanı olarak görev aldı. 2015 yılında klinik Antalya Polikinliğinde pedodonti uzmanı olarak çalışmıştır. Begüm Gök Çoban Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Pedodontist olarak görev almaktadır.
erdinc

Dt. Erdinç Kılıç

22 Haziran 1963 tarihinde İstanbul'da doğdu.Orta eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1987 yılında İstanbul Ünniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. Askerlik hizmetinden sonra 1989-2008 yılları arasında özel muayenehanesinde çalıştıktan sonra 2008-2011 Dentistanbul,2008-2016 yılları arasında Özel Medicalpark Diş Hastanesinde Başhekim ve diş doktoru olarak çalıştı.

Halen Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikiliniği'nde Diş Hekimi olarak görev almaktadır.
mehmet

Dr. Mehmet Kutlu Tank

Endodonti Uzmanı
1965 yılında İstanbul’da doğdu. 1988 yılında İ.Ü.Diş Hek. Fak mezun oldu. 1995 Doktora araştırma projesinin Hanau/Alm. Patoloji enstitüsünde gerçekleştirilmesi 1996 İ.Ü.Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hastalıkları ve Ted. A.Bilim Dalı Endodonti Bilim D. nda “Fibrinli Doku Adezivi BERİPLAST ın insan diş pulpası üzerine etkilerinin klinik ve histopatolojik olarak incelenmesi” konulu tezle Dr.Med.Dent ünvanının alınması 1996 İ.Ü.Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hastalıkları ve Ted. A.Bilim D., 2001-2006 Dr.Med.Dent.(TR) M.K.Tank kliniğinde serbest diş hekimliği 2004-2006 IMECE GmbH, Düsseldorf Bölüm yöneticisi/ Bağımsız faaliyetler Proje geliştirme ve yatırım danışmanlığı(Sağlık projeleri), iş planları üretilmesi, sağlık cihazlarının ve ekipmanlarının ticareti. 2005-2006 IVORYDENT GmbH&CO.KG Kurucu ortak,diş protez ithalat ve ihracatı, üretimiyle ilgili proje gelişiminden sorumlu ortak 2007-2008 My Dental Clinic, Klinik yöneticisi, Kurucu ve Konsept danışmanı/Kadıköy İstanbul 2008-2017 Başkent Üniversitesi İstanbul Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Endodontisti Çeşitli dişhekimliği kitap ve degilerinde tercümanlık. Çeşitli endodontik ekipman kullanımıyla ilgili kurs ve seminer düzenlemeleri. 2016-2017 TİM network Sağlık proje danışmanlığı. Bamako/Mali TAZ Consulting kurucu ortağı Halen Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Endodonti Uzmanı olarak görev almaktadır.
esra

Dr. Esra BOZBAY

Periodontoloji
Dr. Esra Bozbay İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ nden 2004 yılında mezun oldu. Lisans öğrenciliği süresince 2007 yılında Amerika’ da Temple Universitesi Kornberg Diş Hekimliği Fakültesi ve Pensilvanya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ nde gözlemci öğrenci olarak bulundu. 2008 yılında Hollanda’ da ACTA (Academisch Centrum Tandheelkunde Amsterdam) Diş Hekimliği Fakültesi’ nde gözlemci öğrenci olarak bulundu.
2009 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı’ndaki doktora programından 3 yıl sonra doktora tez çalışmasını yapmak üzere İtalya’ da Roma La Sapienza Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı’ na kabul edildi ve 2013 yılında Periodontoloji alanında Uzman Dr. ünvanını aldı.
2013 yılında Roma La Sapienza Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ nde Maksillofasiyal Cerrahi alanında doktoraya başladı ve 2017 yılında Maksillofasiyal Cerrahi alanında Uzman Dr. ünvanını aldı.
2014-2016 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ nde Yrd. Doç. Dr. ünvanı ile öğretim üyeliği yaptı. Dr. Bozbay 2012’ den bu yana, Roma La Sapienza Üniversitesi’ nde Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji ve İmplantoloji üzerine yapılan 3 yıllık Master programında, Diş Hekimliği ve Dental Hijyenist Lisans Öğrencilerine halen ders vermekte ve aynı üniversitede Ortognatik Cerrahi ve Temporomandibular Eklem Cerrahisi alanında yandal ihtisası yapmaktadır. Ayrıca maksillofasiyal alanda botulinum toksin ve hyaluronik asit uygulamaları konularında eğitmenlik yapmaktadır.