M.Sc.Dt.

ZAFER KAZAK

1965 yılında Erzurum’da doğdu. Kars’ta ilköğretim eğitimini tamamlamıştır.
1982 yılında Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirmiştir.
1987 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur.
1988 yılında İstanbul Kadıköy’de Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni kurmuştur.

1994 yılında Medicadent’in bugünkü multidisipliner çalışma düzenini kurarak dental klinikte uzmanlaşma konseptini oluşturmuştur. Medicadent’te implant uygulamalarını başlatmış ve dental panoramik radyografi ile çalışmaya başlamıştır.

2003 yılından bu yana tedavilerinde ‘‘Fotona sert ve yumuşak doku lazerleri’’ni dişhekimliğinin tüm branşlarında kullanmaktadır.

2004 yılında kurulan İdealdent Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi’nin (Dental Teknolojik Çözümler) kurucu ortağıdır.

2005-2007 yılları arasında RWTH Aachen Üniversitesi’nde ‘‘Diş Hekimliği Fakültesinde Lazer Master’’ programını tamamlamıştır (www.aalz.de). M.Sc.Dt. Zafer KAZAK, Nice, Liege ve Aachen Üniversiteleri’nden onaylı master derecesi almaya hak kazanmıştır.

Aachen Üniversitesi Lazer Akademisi’nde 6 yıl boyunca external staff olarak Türkiye lazer master organizasyonlarını yürütmüştür ve bu organizasyonlarda eğitmen olarak yer almıştır.

2010 yılında Alman İmplant Eğitim Akademisi’nde (IFZI) implant eğitmeni olmuştur (www.ifzi.de).

2010 yılında Dental Volumetrik Sistemini Medicadent kliniğine adapte ederek implant uygulamalarında lazer destekli olarak Fast&Fixed tekniği ile hemen implant hemen sabit diş çözümünü hastalarına sunmuştur.

2012 yılında kurulan Global Diş Hekimleri Derneği ve Optimum Dent Academy kurucu başkanıdır. Bu derneğin kuruluşundan bu yana 8 yıldır birçok ulusal ve uluslararası uzun süreli eğitim programları, sempozyumlar, workshoplar ve kongreler düzenlenmiştir.

2014 yılında Medicadent Batı Ataşehir şubesini kurmuştur.

Aynı yıl Medicadent LA&HA (Laser and Health Academy) Advance eğitim partneri olmuştur (www.laserandhealthacademy.com).

DEKİD (Dental Klinik İşletmecileri Derneği) Yönetim kurulu üyesidir.

ADİŞSİAD (Ağız ve Diş Sağlığı Kurulıuşları ve Sağlık Turizmi Derneği) Yönetim kurulu üyesidir.

2016 yılında Konfor Dental adını alan ‘‘dijital teknoloji’’ ağırlıklı çalışan Dental Laboratuvar sistemini kurmuştur. Bu laboratuvar 2020 yılından itibaren Batı Ataşehir’de hizmet vermektedir.

1988 yılında kurulmuş olan Medicadent kliniğinde 1995 yılından bu yana dünyanın dört bir yanından uluslararası hastaları tedavi etmekte olup;

2019 yılında Stuttgart ve Londra’da Medicadent ofislerini kurmuştur.