Doktorlar - Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Bize Ulaşın

Online
Randevu

Medicadent
Smile

M.Sc.Dt. Zafer KAZAK

1965 yılında Erzurum’da doğdu. Kars’ta ilköğretim eğitimini tamamlamıştır. 

1982 yılında Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirmiştir.

1987 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur.

1988 yılında İstanbul Kadıköy’de Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni kurmuştur.

1994 yılında Medicadent’in bugünkü multidisipliner çalışma düzenini kurarak dental klinikte uzmanlaşma konseptini oluşturmuştur. Medicadent’te implant uygulamalarını başlatmış ve dental panoramik radyografi ile çalışmaya başlamıştır.

2003 yılından bu yana tedavilerinde ‘‘Fotona sert ve yumuşak doku lazerleri’’ni dişhekimliğinin tüm branşlarında kullanmaktadır.

2004 yılında kurulan İdealdent Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi’nin (Dental Teknolojik Çözümler) kurucu ortağıdır.

2005-2007 yılları arasında RWTH Aachen Üniversitesi’nde ‘‘Diş Hekimliği Fakültesinde Lazer Master’’ programını tamamlamıştır (www.aalz.de). M.Sc.Dt. Zafer KAZAK, Nice, Liege ve Aachen Üniversiteleri’nden onaylı master derecesi almaya hak kazanmıştır.

Aachen Üniversitesi Lazer Akademisi’nde 6 yıl boyunca external staff olarak Türkiye lazer master organizasyonlarını yürütmüştür ve bu organizasyonlarda eğitmen olarak yer almıştır.

2010 yılında Alman İmplant Eğitim Akademisi’nde (IFZI) implant eğitmeni olmuştur (www.ifzi.de). 

2010 yılında Dental Volumetrik Sistemini Medicadent kliniğine adapte ederek implant uygulamalarında lazer destekli olarak Fast&Fixed tekniği ile hemen implant hemen sabit diş çözümünü hastalarına sunmuştur.

2012 yılında kurulan Global Diş Hekimleri Derneği ve Optimum Dent Academy kurucu başkanıdır. Bu derneğin kuruluşundan bu yana 8 yıldır birçok ulusal ve uluslararası uzun süreli eğitim programları, sempozyumlar, workshoplar ve kongreler düzenlenmiştir.

2014 yılında Medicadent Batı Ataşehir şubesini kurmuştur.  

Aynı yıl Medicadent LA&HA (Laser and Health Academy) Advance eğitim partneri olmuştur (www.laserandhealthacademy.com).

DEKİD (Dental Klinik İşletmecileri Derneği) Yönetim kurulu üyesidir.

ADİŞSİAD (Ağız ve Diş Sağlığı Kurulıuşları ve Sağlık Turizmi Derneği) Yönetim kurulu üyesidir.

2016 yılında Konfor Dental adını alan ‘‘dijital teknoloji’’ ağırlıklı çalışan Dental Laboratuvar sistemini kurmuştur. Bu laboratuvar 2020 yılından itibaren Batı Ataşehir’de hizmet vermektedir.

1988 yılında kurulmuş olan Medicadent kliniğinde 1995 yılından bu yana dünyanın dört bir yanından uluslararası hastaları tedavi etmekte olup;

2019 yılında Stuttgart ve Londra’da Medicadent ofislerini kurmuştur.

Dr. Mehmet Kutlu TANK

ENDODONTİ UZMANI

1988 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan Dr. Tank 1995 yılında Doktora araştırma projesini Hanau/Almanya Patoloji enstitüsünde gerçekleştirmiştir. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Endodonti Bölümünde Dr.Med.Dent unvanını almıştır. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde çalışmış, 2001-2006 yılları arasında Almanya NRW Wuppertal şehrinde ‘‘Dr.Med.Dent.(TR) M.K.Tank’’ Kliniğinde serbest diş hekimliği yapmıştır. 2004-2006 yılları arasında IMECE GmbH, Düsseldorf Bölüm yöneticiliğinin yanında bağımsız faaliyetlerde bulunmuş ve Proje geliştirme ve yatırım danışmanlığı (Sağlık projeleri), iş planları üretilmesi ile uğraşmıştır.

2005-2006 yılları arasında IVORYDENT GmbH&CO.KG Kurucu ortaklığı, diş protez ithalat ve ihracatı, üretimiyle ilgili proje gelişiminden sorumlu ortaklık yapmıştır. 2007-2008 yılında My Dental Clinic, Klinik yöneticisi, kurucu ve konsept danışmanlığı yapmıştır. 2008-2017 yılları arasında Başkent Üniversitesi İstanbul Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde Endodontist olarak görev almıştır. Çeşitli diş hekimliği kitap ve dergilerinde tercümanlık faaliyetleri yürütmüştür. Çeşitli endodontik ekipman kullanımıyla ilgili kurs ve seminer düzenlemeleri ile ilgilenmiştir. 2016-2017 yıllarında TİM network Sağlık proje danışmanlığı yapmıştır. Bamako/Mali TAZ Consulting kurucu ortağıdır. Halen Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Endodonti Uzmanı olarak görev almaktadır. Kanal tedavisi uygulamalarında SWEEPS ve PIPS sistemlerini eğitmen seviyesinde uygulamaktadır. Dr. Mehmet Kutlu TANK Optimum Dent Academy eğitmenidir.

Dr. Nesrin SÖNMEZ

PROTEZ UZMANI

2011 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Dr. Nesrin Sönmez mezun olduğu üniversitede başladığı Protetik Diş Tedavisi alanındaki doktora eğitimini 2016 yılında bitirmiştir. ‘CAD/CAM sistemleri ile birlikte kullanılan farklı materyallerin mekanik özelliklerinin incelenmesi’ konulu doktora tezini 2016 yılında tamamlamıştır.

2013 yılında Almanya Freiburg Üniversitesi’nde implant cerrahisi alanında eğitim görmüştür. 2017 yılında Beykent Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Dişçilik Hizmetleri bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak ders vermeye başlamıştır. 2018 yılında Dişçilik Hizmetleri bölüm başkanlığı ve Diş Protez Teknolojileri program başkanlığı görevine başlamıştır ve halen devam etmektedir. Estetik diş hekimliği, implant üstü restorasyonlar ve fast&fixed konsepti alanlarında 2021 yılı itibariyle Özel Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde hizmet vermektedir. Dr. Nesrin Sönmez Optimum Dent Academy eğitmenidir.

Dr. Begüm Gök ÇOBAN

PEDODONTİST

2003 yılında Kırşehir HFE Anadolu lisesinden mezun olan Dr. Begüm Gök Çoban aynı yıl Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim hayatına devam etmiştir. 2008 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Pedodonti Anabilim Dalında doktora eğitimine başlayarak başarıyla tamamlamıştır.

Doktora eğimi süresinde ulusal ve uluslararası kongrelerde çeşitli sözlü sunumlar ve bildirimlerde görev almıştır. Ayrıca toplum tabanlı oral hijyen eğitimi programlarında birçok okulda eğitim programlarında çalışmıştır. 2011-2015 tarihleri arasında Diş Dostu Poliklinliği’nde pedodonti uzmanı olarak görev almıştır. 2015 yılında Antalya Polikliniği’nde pedodonti uzmanı olarak çalışmıştır. Begüm Gök Çoban Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Pedodonti uzmanı olarak görev almaktadır. Dr. Begüm GÖK ÇOBAN, Optimum Dent Academy eğitmenidir.

Dt. Erdinç KILIÇ

DİŞ HEKİMİ

Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. Askerlik hizmetinden sonra 1989-2008 yılları arasında özel muayenehanesinde çalıştıktan sonra, 2008-2011 yılları arasında Dentistanbul’da, 2008-2016 yılları arasında Özel Medicalpark Diş Hastanesi’nde Başhekim ve diş doktoru olarak çalışmıştır. Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri’nde Diş Hekimi olarak görev almaktadır.

Uzm. Dt. Sevcan AKÇA

ENDODONTİ UZMANI

2012 yılında E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi’nden mezun olan Uzm. Dt. Sevcan Akça, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2017’de onur derecesi ile mezun olduktan sonra 2018 yılında Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. Eğitimini tamamlayarak ‘Uzman Diş Hekimi’ ünvanını almıştır. Birçok poliklinik ve hastanede görev aldıktan sonra Medicadent ailesine katılmıştır. Mesleki ilgi alanları kökkanal tedavisi, rejeneratif endodontik tedaviler, vital pulpa tedavileri, restoratif diş hekimliği ve endodontik cerrahidir.

Uzm. Dt. Sevcan AKÇA, Türk Endodonti Derneği ve Avrupa Endodonti Derneği üyesidir.

Dt. Nur GÜRGEN

DİŞ HEKİMİ

1990 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra aynı yıl Çankaya’da özel bir poliklinikte çalışmaya başlamıştır. 1994 yılında Özel Göksoy Hastanesin Diş kliniğinde çalışmaya başlamıştır. Daha sonra kendi muayenehanesinde çalışmaya başlamıştır. Bu süre içerisinde birçok yurt içi ve yurt dışı eğitim ve kongrelere katılmıştır. 2013 yılında Botulinum Toksin ve Dermal Filler eğitimleri, 2014 yılında Prof. Dr. Manfred LANG implant üstü protetik restorasyonlar, 2015 yılında Fotona Lazer Estetik Uygulamalar ve Snoring Tedavileri eğitimi almıştır. 2013 yılından itibaren Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniklerinde özel ilgi alanları olan estetik ve prostetik dişhekimliği çalışmalarına devam etmektedir. Dt. Nur Gürgen Optimum Dent Academy eğitmenidir.

Dt. İzel KAZAK

DİŞ HEKİMİ

Lise eğitimini Üsküdar Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Diş Hekimliği eğitimine başlamıştır. 2020 yılında mezun olan diş hekimi İzel Kazak üniversite eğitimi sürecinde UniGlobal Diş Hekimliği Kulübü kurucu başkanı olarak görev almıştır. Düzenlenmesinde görev aldığı birçok eğitim ve sempozyumlarla diş hekimliği fakültesi öğrencilerinin deneyimlerine katkı sağlamıştır.

Eğitim süresi boyunca ulusal ve uluslararası alanlarda birçok kurs, sempozyum ve çeşitli kongrelere katılmıştır. 2019 yılında, IFZI ACADEMY (www.ifzi.de) özel implant başlangıç ve ergonomik çalışma eğitimi almıştır.

LA&HA (Laser and Health Academy) lazer güvenliği, lazer fiziği ve restoratif, endodontik tedavilerde lazer kullanımı modüllerini başarı ile tamamlamıştır.

Şu anda Aachen Üniversitesi (aalz.com) Uluslararası Lazer Master Programına devam etmektedir. Dt. İzel Kazak, Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri’nde dişhekimi olarak görev almaktadır.

Uzm. Dt. Adile Salehli Tosun

ORTODONTİ UZMANI

2010 yılında Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi’nden mezun olan Adile Salehli Tosun, aynı yıl İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanmıştır. 2016 yılında fakülte 2.si olarak mezun olmuştur. Aynı yıl Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı’nda Türkiye 55. si olarak Uşak Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olmaya hak kazanmıştır. 

Birçok özel kurumda görev aldıktan sonra 2021 yılında Ortodonti Uzmanı olarak Medicadent ailesine katılmıştır. Mesleki ilgi alanları; yüz estetiği öncelikli ortodontik tedavi, şeffaf plaklar, çocuk ve erişkin ortodontisi ve gece plağı (splint) uygulamalarıdır. 

Lisanslı Invisalign uygulayıcısı olan Uzm.Dt.Adile Salehli Tosun; Avrupa Ortodonti Topluluğu, Türk Dişhekimleri Birliği, FACE Akademi ve Türk Ortodonti Derneği üyesidir.

Dt. Aleyna Yenibayrak

DİŞ HEKİMİ

Dt. Aleyna Yenibayrak 2015 yılında lise eğitimini Davutpaşa Anadolu Lisesi’ nde tamamladıktan sonra yine aynı yıl Zonguldak Bülent Ecevit Diş Hekimliği Fakültesinde Diş Hekimliği eğitimine başlamıştır.

2020 yılında eğitimini tamamlayan Dt. Aleyna Yenibayrak daha sonrasında 2020-2022 yılları arasında özel kliniklerde genel diş hekimi olarak çalışmayı sürdürmüştür.

2022 Ekim ayı itibariyle Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliği’nde görev almaktadır.

Dr.Dt. Mustafa Gürkan

PROTEZ DOKTORU

2016 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Diş Hekimliğini bitiren Dr. Dt. Mustafa Gürkan daha sonrasında 2022 yılında Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde ‘ Protetik Diş Tedavisi’ doktorasını tamamlamıştır. ‘ All-On-Four ‘ hibrid protezler için farklı tekniklerle üretilen PEEK altyapının mekanik dayanım ve stres analizlerinin karşılaştırılması konulu doktora tezini 2022 yılında tamamlamıştır.

2014-2022 yılları arasında çeşitli özel kliniklerde görev alan Dr. Dt. Mustafa Gürkan 2022 Ekim ayı itibariyle Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliği’nde görev almaktadır.

Uzm. Dt. Elif Özeren Erdoğan

Ortodonti Uzmanı

Uzm. Dt. Elif Özeren Erdoğan 2012 yılında lise eğitimini Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi, Ankara da tamamladıktan sonra yine aynı yıl içerisinde Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde eğitime başlamıştır.

2017 yılında şeref öğrencisi olarak eğitimini tamamlayan Uzm. Dt. Elif Özeren Erdoğan ‘Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı’nda’ Türkiye 31.si olarak Selçuk Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda uzmanlık ünvanını almıştır.

Çeşitli kliniklerde görev aldıktan sonra 2022 Kasım ayı itibariyle Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde ortodonti uzmanı olarak görev almaktadır.

Uzm. Dt. Gürkan Abdioğlu

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı

2009 yılında Bağcılar Orhangazi Lisesinden mezun olan Uzm. Dt. Gürkan Abdioğlu 2010 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde eğitime başladı. 2011-2014 yılları arasında bölüm birinciliği ünvanını koruyan Dt. Gürkan Abdioğlu 2014 yılında aynı üniversitede Bütünleşik Biyokimya Doktora programına başladı. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine yatay geçiş hakkı kazanarak yerleşti. 2014-2016 yılları arasında lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamladı.

2016 yılında yapılan DUS’ta Türkiye 48.’si olarak Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’na girmeye hak kazanan Dt. Gürkan Abdioğlu Uzmanlık eğitimi sırasında oral cerrahi, gömülü diş çekimleri, kist ve tümör cerrahisi, çene kırıkları, ağız hastalıkları, dental implantoloji, çene kemiklerine yönelik greftleme/rekonstrüksiyon ve minör düzeyde ortognatik cerrahi ile ilgilendi. “Horizontal Alveoler Kemik Ogmentasyon Tekniklerinden Alveoler Kret Split ile Otojen Blok Kemik Grefti Tekniğinin Başarısının Retrospektif Olarak İncelenmesi” adlı uzmanlık klinik tezini 2021 yılında başarıyla tamamladı, ve uzman diş hekimi ünvanını (Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı) aldı.

Çeşitli kliniklerde görev alan Uzm. Dt. Gürkan Abdioğlu 2022 Kasım ayı itibariyle Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Ağız diş ve çene cerrahı olarak görev almaktadır.

Dt. Can Sart

DİŞ HEKİMİ

2015 yılında lise eğitimini Manisa Fatih Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2016 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Diş Hekimliği eğitimine başlamıştır. Fakültedeki eğitimi boyunca çeşitli kurslara katılmış ve polikliniklerde görev almıştır. 2021 yılında eğitimini tamamlayan Dt. Can Sart 2021 yılında Medicadent ailesine katılmıştır.

Dr. Dt. Nur Atalay

Periodontoloji Uzmanı

2016 yılında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden onur derecesi ile mezun olan Dr. Nur Atalay, 2019 yılına kadar İstanbul’da özel bir ağız diş sağlığı merkezinde çalışmış ve çeşitli mesleki kurslara katılmıştır. 2019 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Periodontoloji doktora programına başlamıştır. ‘’Sistemik Retinoik Asit Kullanımının Dişeti Antimikrobiyal Savunma Mekanizmaları Üzerine Etkisi’’ konulu doktora tez
çalışmasını Türkiye ve Finlandiya’da yürütmüştür.

Doktora eğitimi sırasında periodontal tedavi, rekonstruktif ve rejeneratif periodontal cerrahi, mukogingival cerrahi, yumuşak ve sert doku ogmentasyonları, periimplantitis tedavisi ve ağız hastalıklarının tedavisiyle ilgilenmiştir. Tez çalışmasını 2023 yılında tamamlayan Dr. Nur Atalay,
Türk Periodontoloji Derneği ve European Federation of Periodontology derneklerine üyedir. 2016-2023 yılları arasında çeşitli özel kliniklerde görev alan Dr. Nur Atalay 2023 Şubat ayı itibariyle Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde görev almaktadır.

Çerez Politikası

Bu web sitesi istatistiksel çerezler kullanır, taramaya devam ederseniz kullanımlarını kabul etmiş olursunuz. Çerez politikamız ve gizlilik politikamız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.