BİZİ TANIYIN

Bilindiği gibi diş hekimliği bilim ve teknolojiyi takip etmeyi gerektiren medikal bir hizmet dalıdır. Hastalara doğru ve güncel hizmet verebilmek için bilgiyi takip etmek, teknolojiye yatırım yapmak ve birbirini tamamlayan iyi bir ekip kurmak gerekir.

Medicadent, 1988 yılında Kadıköy kliniği ile hizmete başlamış olup, 2014 yılı itibari ile Batı Ataşehir Kliniği ile uluslararası eğitim kliniği kimliğini kazanmıştır. Bilgi ve eğitimler geliştikçe her branşta tedavi derinlikleri de artmaktadır. İşte bu düşünce ile 1994 yılından beri multidisipiner yani diş hekimliğinin ana branşlarında uzmanlaşma mantığı ile çalışmaktayız.

Yine bu tarihten itibaren panoramik radyografi ile çenenin bütününü görerek o günün teknolojisine göre üst düzey bir çözümü hastalarımıza sunabildik. 1994’te implant uygulamalarına da başladık.

2003 yılında dental lazer sistemlerini sadece ülkemizde değil dünyada da öncü olarak klinik çalışma sistemlerine entegre ettik.
2004 yılından itibaren gülüş tasarımı (Smile Design) ve lamina veneer uygulamalarına başladık.
2009 yılından itibaren dişler çekilir çekilmez uygulanan hemen sabit (Fast&Fixed ve All on Four) sistemlerini yine öncü olarak uyguladık.
2010 yılından itibaren kliniklerimizde 3 boyutlu görüntüleme sistemlerinin (Dental Volumetrik Tomografi) tüm ileri vakalarda kullanılmasını gerçekleştirdik.
2016 yılında ağız içi digital görüntüleme sistemleri Digital Smile Design uygulamalarına başladık.

Medicadent;
2007 yılından itibaren 6 yıl süre ile Aachen Üniversitesi Türkiye partneri olarak Mastership sertifikaları Eğitim partneri,
2010 yılından itibaren günümüze kadar IFZI (Uluslararası Alman İmplant Eğitim Akademisi) eğitim partneri (www.ifzi.de),
2012 yılından itibaren Global Dişhekimliği Derneği (www.global.org.tr) eğitim partneri,
2016 yılından itibaren Laser and Health Academy (www.laserandhealthacademy.com) eğitim partneri,
2020 yılından itibaren de Optimum Dent Academy ( www.dent.academy ) eğitim partneri olarak dental eğitime katkıda bulunmaktadır.

Medicadent ailesi olarak biliyoruz ki mesleki bilgi ve mesleğe duyulan sevgi paylaştıkça büyür ve anlam kazanır.