zafer kazak

M.Sc.Dt. Zafer KAZAK

13 Temmuz 1965 tarihinde doğdu. İlkokulu Kars'ta okudu, 1982 yılında Kabataş Erkek Lisesini bitirdi. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 1988 yılında Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği kurdu. RWTH Aachen University, Master of Science in " Laser in Dentistry" master programını tamamladi.(www.aalz.de)

2006 RWTH Aachen Ünv. ‘den ‘Laser Safety Officer’ sertifikası aldı. IFZI Alman Implant Eğitim Akademisi eğitmeni oldu.(www.ifzi.de) Aachen Üniversitesi Lazer Akademisi Turkiye external staff'ı olarak 6 yıl süre ile"laser mastership" organizasyonları yaptı ve eğitmen olarak görev aldı. Global Dişhekimleri Derneği kurucu başkanıdır. Bu dernek DGOI ( Alman Oral Implantoloji Dernegi) Türkiye partneri olarak EXIM ( Expert in Implantoloji ) adıyla "implant" ve EXPER ( Expert in Periodontoloji) adıyla "dişeti hastalıkları" uzun süreli mezuniyet sonrası eğitim programları düzenlemektedir. 2014 yılında Medicadent Batı Ataşehir şubesini kurdu.
ahmet

Prof.Dr. Ahmet Umut GÜLER

Protetik Diş Tedavisi Uzmanı
1977 yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve fen lisesi eğitimini Samsun’da tamamladıktan sonra 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Diş Hekimliği eğitimine başladı. 1998 yılında 5 yıllık Diş Hekimliği Eğitimini tamamlayarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı.
Başladığı doktora eğitimini 2003 yılında tamamlayarak Protetik Diş Tedavisi alanında “Bilim Doktoru” ünvanını aldı. Aynı yıl “Yardımcı Doçent Doktor” olarak atanarak akademisyenliğe devam etti. 2006 yılında “Doçent”, 2012 yılında “Profesör” ünvanlarını aldı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesinde pek çok akademik ve idari görevlerde çalışan Prof.Dr. Ahmet Umut Güler’in 40 ın üzerinde uluslararası indekslerce taranan olmak üzere 100 e yakın bilimsel araştırması ve çok sayıda proje yürütücülükleri bulunmaktadır.
Türk Prosthodonti ve İmplantoloji Derneği, European Prosthodontic Association ve Global Diş Hekimliği Derneği üyesi olan Prof.Dr. Ahmet Umut GÜLER, halen birçok ulusal ve uluslararası dergilerde hakemlik görevlerini yürütmektedir. Halen Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Protetik Diş Tedavisi Uzmanı olarak görev almaktadır.
lale

Dr. Zeynep Lale Çalışkan

Protez Uzmanı
27.03.1984 yılında İstanbul' da doğdu. 2002 yılında Beyoğlu Anadolu Lisesi'nden mezun olan Dr. Lale Çalışkan aynı yıl Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne başlamış ve 2007 senesinde de mezun olmuştur.

Eğitim hayatina ara vermeden Marmara Universitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi A.D'da doktora yapmaya başlamiş ve 2012 yilinda da Bilim Doktoru ünvanını almıştır. 2008-2014 yıllari arasında Dentistanbul-Medical Park Ağız ve Diş Hastanesi'nde çalişti. 2014 yilindan itibaren Medicadent Ağiz ve Diş Sağliği Polikliniği'nde görev almaktadır.
aydan

Dt. Aydan Gürcan

23.06.1986 yılında Bolu’da doğdu. 2004 yılında, Bolu Fen Lisesi’ nden mezun olarak, aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ nde eğitimine başladı.

2010 yılında mezun olmasının ardından, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’ nda başladığı Doktora eğitimine devam etmektedir. 2010 yılından itibaren Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ nde görev almaktadır.
dr-suzan-nogay

Dr. Suzan Nogay

Endodonti Uzmanı
5 Temmuz 1982 yılında İstanbul'da doğdu. 2003 yılında Robert Kolej'inden mezun olmuştur. Aynı yıl Yeditepe Diş Hekimliği Fakültesi'ne başlamış ve 2009 yılında bölüm ikincisi olarak mezun olmuştur.

Yeditepe Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Ana Bilim Dalı'nda doktora eğitimi almış ve "MTA, BIODENTINE VE MM-MTA'nın Alveol Kemik İliğinden Alınmış Kök Hücreler Üzerindeki Biyouyumluluk, Çoğaltma ve Farklılaştırma Etkilerinin In Vitro Değerlendirilmesi" isimli doktora tez çalışmasını başarıyla sunduktan sonra Endodonti Uzmanı olmaya hak kazanmıştır. Suzan Nogay Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde Endodonti Uzmanı olarak görev almaktadır.
yeliz

Dt. Yeliz Demirel Yıldız

2 Ekim 1990'da Berlin'de doğdu, Ocak 2016'da Hamburg Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. Maksillofasiyal Cerrahi Bölümü'nde "NOAC Altındaki Perioperatif Yönetim" başlıklı tez çalışmasını sürdürmektedir.

MedicaDent'e katılmadan önce, İstanbul'daki bir başka özel diş kliniğinde çalıştı. Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde görev almaktadır.
begum

Dr. Begüm Gök Çoban

Pedodontist
1985 yılında Kırşehir’de doğdu. 2003 yılında Kırşehir HFE Anadolu lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim hayatına devam etti. 2008 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesin’de Pedodonti Anabilim Dalında doktora eğitimine başlamıştır. ”Çocuk hastalarda oral biyofilm oluşumun engellenmesinde bitki ekstraktlarının etkinliğinin incelenmesi “ isimli doktora tezini başarı ile sunup mezun olmayı hak kazanmıştır.

Doktora eğimi süresinde ulusal ve uluslar arası kongrelerde çeşitli sözlü sunumlar ve bildirimlerde görev almıştır. Ayrıca toplum tabanlı oral hijyen eğitimi programlarında bir çok okulda eğitim programlarında çalışmıştır. 2011- 2015 tarihleri arasında Diş Dostu Polikinliğinde pedodonti uzmanı olarak görev aldı. 2015 yılında klinik Antalya Polikinliğinde pedodonti uzmanı olarak çalışmıştır. Begüm Gök Çoban Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Pedodontist olarak görev almaktadır.
erdinc

Dt. Erdinç Kılıç

22 Haziran 1963 tarihinde İstanbul'da doğdu.Orta eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1987 yılında İstanbul Ünniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. Askerlik hizmetinden sonra 1989-2008 yılları arasında özel muayenehanesinde çalıştıktan sonra 2008-2011 Dentistanbul,2008-2016 yılları arasında Özel Medicalpark Diş Hastanesinde Başhekim ve diş doktoru olarak çalıştı.

Halen Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikiliniği'nde Diş Hekimi olarak görev almaktadır.
muhammed

Dt. Muhammed Emin AKSAN

Diş Hekimi
1988 yılında Samsun’da doğdu. 2007 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine girmeye hak kazanmış ve 2012 yılında mezun olmuştur. 2012-2014 yılları arasında muayenehane hekimliği yaptıktan sonra 2014 yılında Diş Hekimliğinde Uzmalık (DUS) sınavını kazanarak Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitim almaya hak kazanmıştır.
Uzmanlık eğitimi boyunca CAD/CAM sistemleri ve farklı implant üst yapı seçenekleri hakkında araştırmalar yapmıştır. Türk Diş Hekimleri Birliği İzmir (2016) ve İstanbul (2017) Kongrelerinde vaka raporları posterlerini yayınlamış; EDAD (Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği) 2017 Kongresinde tez çalışmasının sözlü sunumu yapmıştır. ‘’ESTETİK BİOHPP, ZİRKONYA VE TİTANYUM İMPLANT DAYANAKLARI İLE DESTEKLENEN CAD/CAM MONOLİTİK LİTYUM DİSİLİKAT KRONLARIN ÇİĞNEME SİMÜLATÖRÜ VE TERMAL DÖNGÜ İLE YAŞLANDIRILMASI SONRASI KIRILMA DAYANIMLARININ KARŞILAŞTIRILMASI’’ isimli uzmanlık tez çalışmasını başarıyla sunduktan sonra 2017 yılında Protez Uzmanı olmaya hak kazanmıştır. CADA (Computer Aided Design Academy) üyeliği bulunan Muhammet Emin Aksan Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde görev almaktadır.
mehmet

Dr. Mehmet Kutlu Tank

Endodonti Uzmanı
1965 yılında İstanbul’da doğdu. 1988 yılında İ.Ü.Diş Hek. Fak mezun oldu. 1995 Doktora araştırma projesinin Hanau/Alm. Patoloji enstitüsünde gerçekleştirilmesi 1996 İ.Ü.Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hastalıkları ve Ted. A.Bilim Dalı Endodonti Bilim D. nda “Fibrinli Doku Adezivi BERİPLAST ın insan diş pulpası üzerine etkilerinin klinik ve histopatolojik olarak incelenmesi” konulu tezle Dr.Med.Dent ünvanının alınması 1996 İ.Ü.Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hastalıkları ve Ted. A.Bilim D., 2001-2006 Dr.Med.Dent.(TR) M.K.Tank kliniğinde serbest diş hekimliği 2004-2006 IMECE GmbH, Düsseldorf Bölüm yöneticisi/ Bağımsız faaliyetler Proje geliştirme ve yatırım danışmanlığı(Sağlık projeleri), iş planları üretilmesi, sağlık cihazlarının ve ekipmanlarının ticareti. 2005-2006 IVORYDENT GmbH&CO.KG Kurucu ortak,diş protez ithalat ve ihracatı, üretimiyle ilgili proje gelişiminden sorumlu ortak 2007-2008 My Dental Clinic, Klinik yöneticisi, Kurucu ve Konsept danışmanı/Kadıköy İstanbul 2008-2017 Başkent Üniversitesi İstanbul Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Endodontisti Çeşitli dişhekimliği kitap ve degilerinde tercümanlık. Çeşitli endodontik ekipman kullanımıyla ilgili kurs ve seminer düzenlemeleri. 2016-2017 TİM network Sağlık proje danışmanlığı. Bamako/Mali TAZ Consulting kurucu ortağı Halen Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Endodonti Uzmanı olarak görev almaktadır.
betul

Dr. Betül GÖFTECİ

Periodontoloji & İmplantoloji Uzmanı
1968 yılında Antakya’da doğdu. Dr. Betül Göfteci, Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. 1997 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim dalında doktorasını tamamladı. Periodontoloji ile ilgili çalışmalarının yanısıra implantoloji çalışmalarını da yürüttü. 1998-2000 yılları arasında NewOrleans,ABD’de özel bir Periodondoloji, İmplantoloji kliniğinde çalıştı. Orada bulunduğu yıllarda LSU histopatoloji kliniği ile implant ve mukogingival cerrahi ile ilgili klinik ve histolojik çalışmalar yaptı. Sistemik hastalıklar ve periodontal sağlık korelasyonu ile ilgili retrospektif incelemeler yaptı. Yayınlanmış 11 bilimsel makalesinin dışında multidisipliner birçok bilimsel çalışmada yer aldı. 2000-2001 S.B. 75. Yıl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalıştı. Sağlık Bakanlığı tarafından 2001 yılında Osmanlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin(2001-2004) kuruluşunda görevlendirildi. 2006- 2010 yılları arasında KKTC de Magusa Tıp Merkezinde görev aldı. Halkı periodontal sağlık konusunda bilgilendirmek için yerel bir gazetede sağlık köşesinde yazılar kaleme aldı. Sağlık Tv ve radyo programlarına konuk olarak katıldı. Halen Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Periodontoloji ve İmplantoloji uzmanı olarak görev almaktadır.