Online Randevu
 • 1gunde-implant

1 Günde Sabit Diş

Fast&Fixed yöntemi ile hiç dişiniz olmasa da,mevcut dişleriniz çekilecek olsa da dişlerinizin çekildiği günde İmplantlar yapılıp, aynı gün Geçici Sabit Dişleriniz olabilir.

Devamını Oku  
 • estetik-dis-hekimligi

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği başlığı altında porselen laminalar (yaprak porselen, kompozit laminalar, bonding uygulamaları, gülüş tasarımı, beyazlatma, inley-onley...

Devamını Oku  
 • ortodontik-tedavi

Ortodontik Tedavi

Ortodonti diş hekimliğinin özel bir dalı olup, dişlerde ve yüzde bulunan düzensizliklerin teşhisi, korunması ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır. Maloklüzyon adı verilen...

Devamını Oku  
whatsapp
mobile-slider
apple-store
google-play-store

Diş ve dişeti hastalıkları erken tanı ile önlenebilir. Kötü bir sürpriz yaşamamak için 6 ayda bir diş hekiminize muayene olmayı unutmayın. www.medicadent.com

Posted by Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği on 13 Ocak 2015 Salı
next
prev
 • lazer-uygulama

Lazer Uygulamalarının Avantajlarını Biliyor musunuz!

Tedavinin tamamının lazer ile yapılabildiği durumlarda “lazer diş hekimliğinden” bahsedebiliriz. Örneğin çürüğün temizlenmesinde diğer aletlerin yerine sadece lazer kullanılarak işlem tamamlanabilir.

Devamını Oku  
 • 3d-goruntuleme

3 Boyutlu Görüntüleme Avantaj Getirir mi?

Ağız ve diş sağlığında teşhis, tedavi planı ve tedavinin takibi aşamalarında görüntüleme yöntemlerinin kullanımı başarıyı artıracaktır. Bu amaçla iki boyutlu görüntü veren radyografiler ve üç boyutlu görüntü veren tomografiler kullanılabilmektedir.

Devamını Oku  
 • sut-disi

Süt Dişi Erken Çekilirse Problem Olur mu?

Süt dişleri, kalıcı dişlerin sağlıklı çıkabilmesi için gerekli olan yerleri tutarlar. Sonradan çıkacak olan dişlerde çapraşıklık olmaması için Süt Dişlerini mümkün olduğu kadar doğal düşme süreçlerine kadar ağızda tutmaya çalışmalıyız.

Devamını Oku  
 • bruksizm

Bruksizm (Diş Gıcırdatma) Diş Sıkma Tedavisi

Çene eklemi hastalığının tedavisi tanıya göre değişiklik göstermektedir, yani her hasta için aynı tedavi yöntemi uygulanamaz. Çene eklemi hastalıklarında tedavi yöntemleri arasında konservatif olarak ortopedik apareylerin kullanılması (splint), bazı fizik tedavi...

Devamını Oku  
 • implant

İmplant

Diş implantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla, genellikle titanyum veya titanyum bileşiklerinden hazırlanan yapay diş kökleridir. Titanyum vücut dokuları ile etkileşime girmediği ve kuvvetlere karşı...

Devamını Oku  
 • implant-

Periimplantitis

İmplant çevresinde oluşan ve çevre dokularda kemik kaybına yol açan iltihabi bir reaksiyondur. İlerlemiş vakalarda implant kayıplarına neden olabilir. Erken aşamada tespit edildiğinde tedavisi mümkündür.

Devamını Oku  
 • implant--

İmplant Tedavisi

İmplant uygulaması bazı istisnai durumlar haricinde herkese uygulanabilen başarılı bir tedavi şeklidir. İmplantın yerleştirilebileceği kalınlıkta, yükseklikte ve kalitede kemiği olan ve herkese ‘’sistemik sağlık durumu’’ değerlendirilerek implant yapılabilir.

 
 • implant---

İmplant Fiyatları

İmplantta kullanılan titanyum % 99,9 saflıkla elde edilen çok ileri bir endüstri ürünüdür. Bu yüzden İmplant tedavisinin ücretinin yüksek ya da düşük olması uygulanan implant markasına, işlem sırasında kullanılan yardımcı cerrahi malzemelere bağlıdır.

 

HEKİMLERİMİZ


13 Temmuz 1965 tarihinde doğdu. İlkokulu Kars'ta okudu, 1982 yılında Kabataş Erkek Lisesini bitirdi. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 1988 yılında Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği kurdu. RWTH Aachen University, Master of Science in " Laser in Dentistry" master programını tamamladi.(www.aalz.de) IFZI Alman Implant Eğitim Akademisi eğitmeni oldu.(www.ifzi.de) Aachen Üniversitesi Lazer Akademisi Turkiye external staff'ı olarak 6 yıl süre ile"laser mastership" organizasyonları yaptı ve eğitmen olarak görev aldı. Global Dişhekimleri Derneği kurucu başkanıdır. Bu dernek DGOI ( Alman Oral Implantoloji Dernegi) Türkiye partneri olarak EXIM ( Expert in Implantoloji ) adıyla "implant" ve EXPER ( Expert in Periodontoloji) adıyla "dişeti hastalıkları" uzun süreli mezuniyet sonrası eğitim programları düzenlemektedir. 2014 yılında Medicadent Batı Ataşehir şubesini kurdu.

M.Sc.Dt. Zafer KAZAK - Laser-İmplantoloji

1978 yılında Gaziantep'te doğdu. 1996 yılında Gaziantep Anadolu Lisesi'nden, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu.2009 yılında Yeditepe Üniversitesinde Protetik Diş Tedavisi A.D’da doktorasını tamamladı ve 2009-2013 yılları arasında aynı anabilim dalında öğretim üyesi olarak çalıştı. Yurt içinde ve yurt dişinda birçok konferansa konuşmacı ve akademisyen olarak katılan Oya Öztan Peker Global Diş hekimliği derneği , EPA ve Türk Prostodonti ve İmplantoloji derneği (TPİD) (Avrupa Protez Akademisi) ‘nın aktif üyesidir. Diş Hekimi Dr. Oya Öztan Peker halen Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde misafir Öğretim üyesi olarak ve serbest diş hekimi olarak görev yapmaktadır.

Dr. Oya Öztan Peker - Protez Uzmanı

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültsinden 1990 yılında mezun olan Dr. Betül Göfteci 1991 yılında Gazi Ünivesitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim dalında doktora çalışmalasına başladı. Periodontoloji çalışmalarının yanısıra Prof. Dr. Ateş Parlar ile birlikte İmplantoloji çalışmalarını yürüttü. 1993 yılında aynı bölümde araştırma görevlisi olarak atandı. Doktora çalışmasının yanısıra bilimsel kongrelerde sunumlar yaptı ve klinik ve histolojik çalışmalar yaptı. Yayımlanmış 10 bilimsel makalesinin dışında birçok multidisipliner klinik ve histolojik çalışmada yeraldı. Ayrıca bilimsel kongre organizasyonlarında görev aldı. 3.Uluslararası Dişhekimliği Kongresi (1996, Ankara) ve Ulusal Ağız ve Diş Sağlığı Kongresi (1993,Ankara) organizasyon komitesindeydi.1997 yılında Periodontoloji Bilim Doktoru ünvanını aldı. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilimdalında doktora dersleri almaya ve S.B. 75. Yıl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışmaya başladı.

Dr. Betül Göfteci - Diş Eti Hastalıkları-İmplantoloji

15 Aralık 1985 tarihinde Çanakkalede doğdu. 2003 yılında Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesi’nden mezun oldu, aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazanmış ve 2009 yılında mezun olmuştur. Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana bilim dalında doktora eğitimine ara vermeden başlamıştır. ‘FARKLI MİNE PÜRÜZLENDİRME ve TEMİZLEME YÖNTEMLERİNİN DİŞ RENK DEĞİŞİKLİĞİ ÜZERİNE ETKLİLERİNİN İN-VİTRO OLARAK KARŞILAŞTIRILMASI‘ isimli doktora tez çalışmasını başarıyla sunduktan sonra ortodonti uzmanı olmaya hak kazanmıştır. Bertan Güzel Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde ortodonti uzmanı olarak çalışmaktadır.

Dr. Bertan Güzel - Ortodontist

9 Haziran 1979 yılında Tahran 'da doğdu.1996 yılında 50.yıl Tahran lisesinden mezun oldu.2003 yılında Azerbaycan Tıp Üniversitesi Stomatology fakültesinden, 2008 yılında İstanbul üniversitesi diş hekimliği fakültesinden mezun oldu. 2010 yılında özel muayenehanede çalışmaya başladı. 2011 yılında Lasers in Dentistry ( RWTH Aachen Dental Laser Center AALZ) Mastership programına katılmıştır.2012 yılında IFZI Pantom Masters Course For İmplant Surgery Training programına katılmıştır.2012 yılında Sancakdent Ağız ve Diş sağlığı polikliniğinde, 2014 yılından itibaren Medicadent Batı Ataşehir Ağız ve Diş sağlığı polikliniğinde çalışmaktadır.

Dt. Reza Mimaroğlu

27.03.1984 yılında İstanbul' da doğdu. 2002 yılında Beyoğlu Anadolu Lisesi'nden mezun olan Dr. Lale Çalışkan aynı yıl Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne başlamış ve 2007 senesinde de mezun olmuştur. Eğitim hayatina ara vermeden Marmara Universitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi A.D'da doktora yapmaya başlamiş ve 2012 yilinda da Bilim Doktoru ünvanını almıştır. 2008-2014 yıllari arasında Dentistanbul-Medical Park Ağız ve Diş Hastanesi'nde çalişti. 2014 yilindan itibaren Medicadent Ağiz ve Diş Sağliği Polikliniği'nde çalişmaktadir.

Dr. Zeynep Lale Çalışkan - Protez Uzmanı